«Возвеселімся всі разом нині – Христос родився….»

unnamed

Дзвінкі колядки і вінчування Свят вечора сповістили людям про наближення великого свята Різдва Христового.  Різдвяні Богослужіння у соборі розпочалися о 23 годині Великим Повечір’ям, в часі якого сходила до людей добра новина: «З нами Бог – розумійте народи і покоряйтесь, бо з нами Бог». Святу Літургію Василія Великого служили о. Євген Бойко та о. Володимир Наконечний.

unnamed (5)

Різдвяними антифонами і тропарями славили присутні  Різдво Божого Сина, що   «засвітило світові світло розуміння…»

unnamed (4)

В кінці Літургії о. Євген привітав парафіян та гостей  храму зі святами.

У другий день свят – Собор Пресвятої Богородиці -  парох  зачитував Різдвяне послання  архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка, в якому йдеться про перемогу світла над темрявою від часів народження Христа до наших днів, затьмарених війною.

unnamed (1)

За традицією, в цей день служилася Панахида за померлими.

unnamed (2)

Після неї священики мирували присутніх і роздавали дітям принесені на пожертву калачі.unnamed (3)

На третій день свят, первомученика Стефана, вперше Святу Літургію співав дитячий хор під керівництвом Надії Скрабут. У лютому їм виповниться рік від часу створення.

unnamed (6)

Отець Володимир зачитав Різдвяне послання Глави УГКЦ блаженнійшого Святослава, в якому наголошується, що в  Різдві – те багатство життя з Богом і в Бозі, яке є джерелом нашої радості і надії. Пройшла збірка Андріїв гріш.  Після Служби Божої хористи собору завітали з колядою і вінчуваннями на парафіяльне приборство, де їх гостинно приймав о. Володимир з родиною.

unnamed (7)

Так розпочалися традиційні різдвяні коляди вулицями селища. Першими, хто  пройшли з  різдвяною колядою на собор, були вулиці Коцюбинського, Вербицького та Коновальця.

unnamed (8)

Опубліковано у категорії: Новини