Великопосні реколекції

Великопосні  реколекції

Упродовж трьох днів, 8-10 квітня, у соборі проходили великопосні ре колекції. На запрошення пароха храму о. Євгена Бойка їх проводив судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Дутчак. У цей рік, проголошений Папою Франциском ювілейним роком Божого Милосердя, духовна наука стосувалася теми Божого милосердя. Отець Роман глибоко і водночас доступно висвітлював справи Божого милосердя, наводив яскраві приклади зі Святого Письма. Отець – реколектант підкреслював, що  милосердя – найвищий прояв Божої любові до всіх людей,  починаючи від Адама. Проповідник детальніше зупинився на історії царя Давида та його плачі – покаянні, що закарбований   у одній зі щоденних молитов – Псалмі 50.   Отець Роман запрошував усіх до справ милосердя, покаяння, перегляду життєвої дороги і зміни мислення. Судовий вікарій брав участь у Хресній дорозі, Вечірній службі, Святій Літургії, які служилися у соборі в ці дні, сповідав людей. На завершення реколекцій відбулося освячення ікони «Милосердя Двері», яка є офіційною іконою Року Божого Милосердя. На прохання Папи Франциска оригінал саме цієї чудотворної ікони XVII ст. з греко-католицького собору Преображення Господнього польського міста Ярослава був виставлений у базиліці святого Петра в Римі під час відкриття Ювілейного Року Милосердя. Усі присутні мали можливість доступити до ікони, отримати оливопомазання, спільно молитися у різних наміреннях.

Увага священиків була звернена на те, що в цей рік  Свята Церква дає своїм вірним унікальну можливість відчути всю силу Божого милосердя. Господь готовий подарувати його кожній людині, навіть найбільшому грішникові, котрий навертається і просить Його ласки. А ласка Господня є джерелом духовної радості, миру і  необхідною умовою людського  спасіння. _DSC0152